Najkrócej można by powiedzieć, że kocham książki! Wierzę, że wszystko kręci się wokół słów, które pozwalają nam przekazać własne myśli innym. Wiele lat temu odkryłam w sobie pasję do poprawności językowej, a praca nad tekstem do dziś daje mi dużą satysfakcję.

Lubię motywujące cytaty, dobre artykuły i intrygujące książki. Dużo czytam dla  przyjemności, głównie historie obyczajowe, kryminały, a od paru lat także literaturę dla dzieci – i to na tony!

Stale korzystam z profesjonalnych źródeł internetowych i drukowanych oraz czerpię wiedzę od specjalistek w dziedzinie korekty, które od lat dbają o poprawność językową.   

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Pierwsza część mojej edukacji skupiała się na ekonomii. Tak było aż do magisterki. Parę lat później z pasji do języka zrobiłam licencjat z anglistyki, na której mocno oparłam moją dalszą drogę zawodową. Zakochałam się wtedy w Kanadzie, o której pisałam w mojej pracy licencjackiej. To tam pojechałam z mężem i muszę przyznać, że to była podróż życia!

Przez te wszystkie lata zbudowałam mocną bazę do tego, czym się dzisiaj zajmuję. 

ZAWODOWO

  • Word nie ma dla mnie tajemnic 
  • Excel i opracowywanie danych do zrobienia wykresów to już moja codzienność
  • tłumaczę teksty ogólne i techniczne (w obydwu kierunkach: PL-EN / EN-PL)
  • zajmuję się redakcją i korektą różnych tekstów, w tym tłumaczonych 
  • ukończyłam dwa kursy korekty Zostań korektorką i  Akademię korekty tekstu

Staram się rozwijać moją wiedzę, dlatego biorę udział w różnych warsztatach, szkoleniach i webinarach. Wszystko po to, by móc jak najlepiej zająć się Twoim tekstem.

Według testu HIGH5 jestem Dostawcą, Filomatą (Miłośnikiem Nauki), Empatą, Optymistą i Strażnikiem Czasu.

Co to dla Ciebie oznacza? Po mojej korekcie otrzymasz tekst, jakiego potrzebujesz. Masz gwarancję, że będę pracować z pełnym zaangażowaniem, korzystając z mojej wiedzy i doświadczenia, a przy tym zawsze dotrzymam ustalonych terminów.